شرکت هایی که از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان وارد کنندگان قانونی در کشور فعالیت می‌کنند و اسامی آنها درسایت این وزارتخانه ذکر شده باید گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش نیز ارائه کنند، بنابراین گارانتی اینگونه شرکت ها، گارانتی معتبر محسوب می‌شود. به این ترتیب مشتریانی که گارانتی های بی نام و نشان آنها را سردرگم کرده است، می‌توانند گارانتی های معتبر را از نامعتبر شناسایی کنند. تمامی گارانتی های معتبر لوازم خانگی و کامپیوتری محصولات ارائه شده در وبسایت پدرو کالا توسط نمایندگان رسمی آن برند در ایران گارانتی شده‌اند و با اخذ مجوزهای لازم، از مبادی قانونی وارد کشور شده‌اند.

لازم به ذکر است کلیه کالاهای مشمول گارانتی شامل مهلت 48 ساعت باز پس گیری کالا نمی شود بنابراین در صورتی که کالا هرگونه ایراد و اشکال اعم از نرم افزاری و سخت افزاری و سایر موارد مواجه شوند، بررسی مسئله در حوزه صلاحیت شرکت گارانتی کننده مربوط است و پدرو کالا هیچگونه مسئولیتی نسبت به مشکلات مزبور نخواهد داشت. بنابراین کلیه کالاهایی که در پدرو کالا عرضه می‌شوند اصلی هستند و به هیچ عنوان کالای کار کرده و یا غیر اصلی در سایت به فروش نمی‌رسد. از این رو پدرو کالا اصل بودن همه محصولات موجود در وبسایت را تضمین می‌کند.

فروشگاه پدرو کالا برای حمایت از مشتریان تهران و شهرستان ها و برای جلوگیری از اتلاف وقت مشتریان با کسب اجازه از صاحب کالا قبل از ارسال کالا به آن محل یا شهرستان مورد نظر کالا را از نظر درستی انجام کار و سلامت فیزیکی چک می کند و عکس هایی از پلمپ بودن کالای چک شده برای مشتریان ارسال میکند و بعد انجام مراحل چک کالا برای بسته بندی و ارسال آماده میشود درصورت اجازه ندادن صاحب کالا هیچ یک از فرایند چک انجام نمی شود و کالا به صورت پلمپ برای مشتری ارسال می شود و از مسئولیت عواقب آن مانند خرابی سخت افزاری ،ایرادات ظاهری و خرابی جعبه و…. از فروشگاه سلب می شود و به عهده مشتری و گارانتی کالا است درنتیجه این کار توسط فروشگاه فقط و فقط بخاطر اطمینان مشتری از ارسال کالای سالم و جلوگیری از ارسال و دریافت دوباره کالا انجام میشود.

نکته مهم در خصوص کالا هایی که قابل باز کردن توسط فروشگاه و مشتری نیست مانند تلویزیون ها ، یخچال و گاز و…. که این کار باید توسط مامور خود شرکت گارانتی کننده انجام شود مسئولیت تمام و کمال آن به عهده شرکت هست و به هیچ وجه حق مشتری در آن ضایع نمیشود.